Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

Domácí depozitum pro opuštěné psy a kočky Psí záležitosti bylo založeno před čtyřmi lety ve Staré Huti u Dobříše čtyřmi kamarádkami, kterým nebyla lhostejná situace opuštěných a týraných zvířat. Společnými silami, za pomoci jednotlivců a nadačních fondů vybudovaly zázemí, ve kterém nejenže pomáhají zvířatům, které se ocitnou ze dne na den v kritické situaci, ale zároveň poskytují domácí prostředí takovým případům, kterým dlouhodobý pobyt v útulku znemožnil šanci na proces socializace a následně úspěšné nalezení nového domova.

Čtěte dále
Publikováno: 18.9.2017 9:48:11
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Mistrovství světa všech plemen – MS FCI IPO probíhá od 14. září v německém městu Rheine ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko. Své týmy vyslalo 37 států z celého světa a nás bude reprezentovat tato pětice závodníků: Jan Böhma Forny ze Soutoku Sázavy (BOM), Petr Foltyn a Auzzy Ostraryka (BOM), Milan Truksa a Hoky Monur (NO), Markéta Maňáková a Abby Ostraryka (BOM), a po smrti nominovaného Antraxe Ostraryka Martina Plecháčka doplnil pětici první náhradník Josef Šesták a Cyclone Olbramovický kvítek (BOM).
Rozhodčí: stopy Toshihiko Mochizuki (Japonsko), poslušnost Geert Verlinden (Belgie) a obrany Mike Grueb (Švýcarsko), v roli figurantů se představí v první části Jochen Seufert a Marcel Wissing, v druhé části Dirk Schimank a Matthias Mylius.
Hodně štěstí!

Čtěte dále
Publikováno: 15.9.2017 8:13:19
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Většina z nás má jisté povědomí o tom, že pokud se zraníme o nějaký znečištěný předmět (zranění je v tomto případě často spojováno s rezavými hřebíky) nebo dojde ke znečištění rány, měli bychom si ověřit, zda jsme v imunitě proti tetanu. Léta běží velmi rychle a deset let od posledního očkování mohlo už dávno uplynout… Daleko větší znalosti o tetanu mají chovatelé koní, kteří mají před touto nemocí náležitý respekt. Majitele psů většinou trápí zcela jiné nemoci, takže tetanus řeší velmi sporadicky. Ale co když chodíme se svým psem ke koním nebo máme chov ovcí či koz? Máme se tetanu bát? To je velké a VELMI zajímavě zpracované téma v Pes přítel člověka č. 9 v části věnované veterině. Jak vypadá průběh tetanu?

Čtěte dále
Publikováno: 14.9.2017 14:57:17
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Kam? Na prestižní 21. Mistrovství republiky belgických ovčáků, které se bude konat ve dnech 20.-22. října na fotbalovém stadionu v Dolanech nad Vltavou. Máte-li složenou zkoušku BH a minimálně IPO2, můžete o účasti na MR přemýšlet a hlavně se včas přihlásit.

Čtěte dále
Publikováno: 12.9.2017 15:11:04
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Alaskan Malamute klub ČR pořádá o víkendu 30. září - 1. října DOUBLE CLUB SHOW v obci Hradištko/Kersko. Sobotní výstavu posoudí Marcelino Pozo Ruis ze Španělska, v nedeli budu posuzovat slovenský rozhodčí Tibor Havelka.

Čtěte dále
Publikováno: 12.9.2017 10:00:46
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

American Cocker Club po řádá v sobotu 21. října v Modřicích klubovou výstavu bez zadávání titulu klubový vítěz. Pozvání k posuzování přijal rozhodčí MVDr. Josef Nosek.
Uzávěrka přihlášek: 20. září

Čtěte dále
Publikováno: 12.9.2017 9:54:21
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Hlavní organizátor Ing. Michal Vitásek, agentura Dobrý den z Pelhřimova, za podpory sdružení OZ Frbul, OS Buldoší naděje a NE množírnám, z.s. pořádají sraz pro anglické buldoky s PP i bez za účelem vytvoření rekoru v počtu buldoků na jednom místě. Akce se uskuteční v sobotu 7. října na Vysočině v Rekreační středisko Záseka v Radostíně nad Oslavou. Veškerý výtěžek z akce půjde přímo do kasiček daných sdružení. Jedná se o osvědčené spolky, které v komunitě majitelů anglických buldoků mají respekt.

Čtěte dále
Publikováno: 12.9.2017 9:44:21
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Je to již téměř rok, co jsme se sešli, abychom společně předali nové psí pomocníky dospělým i dětem se zdravotním postižením, aby je provázeli na jejich nelehké cestě životem. V sobotu 23. září od 10:30 hodin vás rádi přivítáme v našem výcvikovém areálu v Praze 5 – Motole.

Čtěte dále
Publikováno: 12.9.2017 9:20:04
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie

Ve dnech 8. - 10. září proběhlo v Děčíně Mistrovství republiky v agility. Rozhodčí byli Rene Blank, Jan Egil Eide a Sascha Grunder. Jejich bezchybné vyrovnané běhy na parkurech byly zárukou napětí až do poslední chvíle.

Čtěte dále
Publikováno: 11.9.2017 12:52:16
Kategorie: Výcvik a sport

Tradičních 14 dní na výcvikovém táboře inspirovalo šéfredaktorku našeho časopisu Pes přítel člověka a v novém čísle č. 9 tak představila našim čtenářů 5 nejčastějších chyb, které na place viděla. Dalších pět najdete v připravovaném čísle 10. Tento úvodník vám zde přinášíme v nezkrácené podobě, věříme, že inspiruje mnohé. A děkujeme za vaše ohlasy na něj, které nám již nyní dorazily do redakce.

Čtěte dále
Publikováno: 11.9.2017 11:22:49
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní