Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Opět jsme pro vás připravili oblíbený nástěnný plánovací kalendář plný fotografií psů různých plemen – i těch nepoznatelných. Psi odlišných barev, velikostí a povah ale mají společné to nejpodstatnější – srdce plné lásky a důvěry v člověka. Je jen na nás, zda mají svou lásku a důvěru skutečně komu dát. Kalendář je velmi praktický a je jistě i skvělým dárkem pro všechny, kteří si chtějí naplánovat své dny (nejen se psy), anebo se dívat na fotografie nejlepšího přítele člověka, kterým pes dokáže bezesporu být. Kalendář můžete dostat ZDARMA!
Všichni předplatitelé, kteří si zakoupí roční předplatné časopisu Pes přítel člověka do 29. 12. 2017, dostanou tento kalendář ZDARMA. Stávající předplatitelé jej dostanou před Vánoci s časopisem Pes přítel člověka č. 1 jako naše poděkování za přízeň.

Čtěte dále
Publikováno: 25.9.2017 10:07:23
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Senát schválil povinné čipování psů od roku 2020 – to je hlavní téma čísla 10 PPČ. Co nabízí čipování, co obnáší pro psa, majitele a v čem jsou nedostatky nového zákona? Jak nahlíží na čipování psů mluvčí ČMKU Bc. Vladimíra Tichá a jaké jsou reakce našich čtenářů? To vše najdete v obsáhlém článku.
Přemýšlíte o pořízení psa? Pes může být skvělým parťákem a radostí, ale především má být závazkem na celý jeho život. Opravdu jste vy a vaše rodina zodpovědně zvážili všechny aspekty toho kroku? Položíme vám deset otázek, které by si měl klást budoucí majitel čtyřnohého parťáka.
Jak je to s neuznanými barevnými rázy některých plemen? Představíme vám jedince hned tří plemen, kteří mají nezvyklou barvu nebo délku svého kožichu – Parson Russell teriéra, americkou akitu a šarpeja.
Anglický kokršpaněl – aristokrat, ušlechtilý společník, vášnivý lovec a parťák do pohody i nepohody. V čem je toto poměrně běžné plemeno výjimečné a jak se s ním žije, dozvíte se z jeho portrétu a z rozhovorů s chovateli. Představíme vám také další neznámé plemeno s těžko vyslovitelným jménem Cao de Gado Transmontano.
Ve veterině pokračujeme s výsledky vyšetření krve a zaměříme se na glukózu, a také prozradíme, proč se slinivce říká orgán lásky, ale především – jak se starat o psa s nemocnou slinivkou?
Máme za sebou European Open 2017 v agility. Jak si vedli naši reprezentanti, dočtete se ve velkém obrazovém reportu od Elišky Panáčové. Další reportáž je z Mistrovství ČR mládeže a juniorů ve sportovní kynologii a s vítězem prestižního závodu CACIT v Dobříši, Pavlem Hrobařem, vám přinášíme rozhovor.

Čtěte dále
Publikováno: 22.9.2017 12:07:20
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

V sobotu 22. července se v Kojicích u Pardubic konala Speciální výstava American cocker clubu z.s. Posuzování se ujala renomovaná rozhodčí a dlouholetá chovatelka AMI, paní  Vickie Umpleby z Kanady (CHS Nonnies).Tomu odpovídal i počet 78 přihlášených psů a vystavovatelů ze 4 zemí. Výstava v kanadských barvách byla výstavním výborem perfektně zorganizována, a tak přátelskou atmosféru nezkazily ani přívalové deště, které několikrát navštívily výstavní kruh.

Čtěte dále
Publikováno: 22.9.2017 11:21:22
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

ZKO Štěpánov u Olomouce pořádá v sobotu 30. září pátý ročník Memoriálu J. Václavského. Poprvé v tomto roce v kategorii IPO3 bude zadávat titul CACT. Závod proběhne na fotbalovém hřišti ve Štěpánově.

Čtěte dále
Publikováno: 22.9.2017 8:43:46
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

9. mistrovství republiky beauceronů, briardů a flanderských bouvierů se konalo o víkendu 16. - 17. září ve sportovním areálu autokempu Buňkov v obci Břehy. Rozhodčí: Jaromír Klapal, Jiří Kubeš, figuranti: Josef Kubec, Tomáš Louda. Akci pořadatelsky zajistila ZKO Přelouč.
Ilustrační foto: M. Somrová

Čtěte dále
Publikováno: 21.9.2017 9:51:13
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Jako každý rok, se ve dnech 15.-17. září uskutečnil již 12. sraz majitelů irských teriérů s rekordní účastí, tentokrát i s mezinárodní. Sraz se uskutečnil v Českém ráji, v rekreačním středisku Pařez. Účastnilo se 100 lidí a 54 psů.
Je to tradice, kterou začala Věra Sršňová a letos poprvé předala organizační pochodeň dalším přátelům irských teriérů, kteří to zvládli na jedničku.

Čtěte dále
Publikováno: 20.9.2017 10:37:22
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: III. skupina

O víkendu 16. – 17. září proběhlo v ZKO Suchdol nad Odrou Mistrovství republiky kníračů.  Ředitel MČR: Ivo Kyšák, delegování rozhodčí: MUDr. Jiří Tichý (hlavní rozhodčí), Jan Macoszek, Vladimír Košťál, figuranti: Pavel Soukop, David Hanel, náhradník Vojtěch Filip, vedoucí stop: Simona Černochová, vedoucí poslušnosti a obran: Lenka Chmurová.

Čtěte dále
Publikováno: 20.9.2017 9:36:34
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

O víkendu 4.-5. listopadu se uskuteční MVP DOUBLE CACIB Praha na výstavišti PVA EXPO v Letňanech.

II. uzávěrka: 22. září
III. uzávěrka 29. září

Čtěte dále
Publikováno: 19.9.2017 11:47:12
Kategorie: Výcvik a sport

V sobotu 9. září 2017 se na cvičáku ZKO Děčín konal 4. ročník obranářského závodu Děčínská kotva. Na tyto závody přijelo celkem 43 závodníku z Plzeňského, Libereckého, Středočeského a samozřejmě domácího Ústeckého kraje. Soutěžilo se v šesti kategoriích ZZO, ZZO1, ZM, ZVV1, ZVV2 a tarťáci podle kategorie T1. Rozhodčí byli paní Eva Karvánková a mistr sportu Bc. Vilém Babička, (posuzovali kategorie NZŘ). Kategorii T1 podle zkušebního řádu TARTU posuzoval předseda výcvikové komise Mgr. Jan Komárek. Figuranti byli Jakub Karbusický (figuroval kategorie NZŘ) a Stanislav Sanejstr (figuroval v RINGO obleku tartovou kategorii T1). Nejmladšímu účastníkovi bylo 14 let a nejstaršímu 74.

Čtěte dále
Publikováno: 18.9.2017 13:35:53
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

MS FCI IPO proběhlo v německém městu Rheine ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko. Své týmy vyslalo 37 států z celého světa a nás reprezentovala tato pětice závodníků: Jan Böhm a Forny ze Soutoku Sázavy (BOM), Petr Foltyn a Auzzy Ostraryka (BOM), Milan Truksa a Hoky Monur (NO), Markéta Maňáková a Abby Ostraryka (BOM). Po smrti nominovaného Antraxe Ostraryka Martina Plecháčka doplnil pětici první náhradník tedy Josef Šesták a Cyclone Olbramovický kvítek (BOM). Vítězství v jednotlivcích i družstvech zůstalo doma – tedy v pořádajícím Německu a rozhodoval opravdu každičký bod. 1. místo: Yannick Kayser (Německo) a Punk vom Further Moor (BOM), 100, 98, 96, celkem 294 bodů.

Čtěte dále
Publikováno: 18.9.2017 12:26:16
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO
<<<123>>>