O víkendu 25.-26. března se konal historicky první seminář v České republice zaměřený na Tolling testy, který uspořádal Toller klub CZ. Trenérem a rozhodčím byl pan Sverker Haraldsson (SE), který je oficiálním rozhodčím a trenérem pro Tolling testy ve Švédsku. Semináře se zúčastnilo 12 trénujících týmů a diváci z řad majitelů, chovatelů a příznivců plemene.

Čtěte dále
Publikováno: 28.3.2017 11:35:51
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Myslivost

Jaro a pejskařská sezona je tady (omlouvám se některým musherům – těm ta pravá končí) a právě vaše fotografie z prvních stop nás inspirovaly k začátku nového seriálu o stopování. A u schopností psího čenichu zůstaneme i v dalších nových seriálech – o mantrailingu a noseworku. Co si pod těmito cizími slovy představit? Nové možné aktivity pro vás a vašeho psa, která vám představíme právě v tomto čísle.

Najdete v něm spoustu zajímavostí, ale nikoli odpovědi na vaše otázky, které jste mi poslali a o nichž přemýšlím…

 

Vy si tedy myslíte, že psí puberta neexistuje? 

Opravdu nevím, co by ona puberta měla být za období psího života – a bylo by toto období u všech psů všech plemen stejné? A čím a proč by mělo být způsobeno? Jak prokázáno? Víte, potkávám opravdu mnoho lidí, kteří ve chvíli, kdy se ke mně řítí jejich pes nereagující na přivolání, volají: „On je v pubertě!“ Přičemž za půl roku, za rok ve stejné situaci volají ti stejní lidé to samé. To už ale jejich pes neposlouchá, protože má pro změnu špatné zkušenosti z doby oné puberty, kdy jej nějaký cizí pes pokousal. Dle páníčků u psa tak vzniklo doživotní trauma opravňujícího ho třeba k vrčení či dokonce napadání druhých psů… Anebo si vzpomenou, že takhle se chovala vlastně už maminka, tatínek a celé příbuzenstvo jejich psa.

Je přece přirozené, že malé štěně stejně jako malé dítě postupem času objevuje svět. Mnohdy pak zjistí, že ten svět je prostě zajímavější než vy a vaše reakce ho utvrdí v tom, že vy počkáte až se proskotačí. Záleží „jen“ jak ho umíte zaujmout, pochválit, ale i jasně dát hranice. Jako celý život se psem je i toto objevování o podstatných věcí, na které tak často mnozí  obklopeni metodami jiných, pozitivním posilováním i snahou být stále onen alfa  jedinec zapomínají – je to DUVĚRA, RESPEKT a LÁSKA.

 

Čtěte dále
Publikováno: 27.3.2017 13:21:02
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

V novém čísle PPČ máme pro vás už tradičně soutěž Poznáte plemeno, a je na vás poznat plemeno na obrázku, který je na straně 97. Napište nám nejpozději do 4. dubna a můžete vyhrát zdravý a chutný palmsek k nakousnutí Let´s Bite.

Čtěte dále
Publikováno: 27.3.2017 12:51:50
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Chcete se o ně podělit s kamarády? Prosím, mějte na paměti, že články zveřejněné v časopise jsou našim majetkem a NELZE je tedy kopírovat, zveřejňovat a šířit bez našeho souhlasu. A není pravdou, že pokud uvedete autora a zdroj, můžete otisknou cokoli - to opravdu NIKOLI. Můžete uveřejnit pouze to, co dovoluje autorský zákon v případech tomu vyjmenovaných (a to jde JEN o citace). Stejnou nepravdou je tvrzení: "Otiskuji to, abych mohl článek kritizovat, což autorský zákon povoluje…" NIKOLI. Zákonná licence v autorském zákoníku povoluje použít JEN část textu k následnému zpracování v kritickém díle - tím má na mysli díla vědecká, odborná.

Čtěte dále
Publikováno: 24.3.2017 14:08:24
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Na základě vynikajících výsledků české sportovní kynologie v roce 2016 rozhodlo Předsednictvo ČKS uskutečnit vyhodnocení reprezentačních výsledků a ocenit ty nejlepší z nejlepších čestným uznáním, finančními odměnami a propůjčením čestných titulů. Akce se uskutečnila 3. března 2017 v Hotelu Astra Srby, nedaleko Kladna.
Akce proběhla v příjemném prostředí za účasti nejen oceněných, ale i jejich partnerů a několika členů předsednictva ČKS. Celý večer se nesl ve velmi přátelském duchu.

Čtěte dále
Publikováno: 24.3.2017 11:54:32
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO
Konečně sluníčko!

I když v některých částech naší zemi je stále sníh, jaro se blíží mílovými kroky, a tak dáváme sbohem zimnímu lenošení a hurá do přírody. Snímky o velikosti 600 kB a více nám spolu se svým jménem a poštovní adresou posílejte na fotosoutez@pespritelcloveka.cz do 30. dubna. Vybrané odměníme.
Foto: D. Kylíšková

Publikováno: 24.3.2017 10:27:28
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Duben
Erdelteriér na fotografii

Král teriérů, majestátný a půvabný erdelteriér, je námětem na další fotosoutěž. Snímky svých rošťáckých, spolehlivých a věrných erdelů o velikosti 600 kB a více nám spolu se svým jménem a poštovní adresou posílejte na fotosoutez@pespritelcloveka.cz do 30. dubna. Vybrané odměníme.

Publikováno: 24.3.2017 10:25:12
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Duben

Zveme vás na výstavu "Canis Pictus" - pes na historické fotografii 1839-1918, která je k vidění ve dnech 23. února - 28. května 2017 v Severočeskom muzeu v Liberci.

Čtěte dále
Publikováno: 24.3.2017 9:52:55
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Na co všechno se můžete těšit?
Přinášíme vám nové příběhy a seriály, „stará“ témata s vašimi názory a fotografiemi sladěnými v nové grafice. Zkrátka mnoho informací i emocí ze světa zvaného PEJSKAŘINA.


Tématem měsíce je Imunita psů – co vše na ní má vliv a jak ji lze u psa podpořit?  Pro velký ohlas volně pokračujeme v tématu z minulého čísla, kterým bylo spolužití psů a koček – přinášíme vaše reakce a představíme další vzácné kočičí plemeno Lykoi.

Rubrika Výživa psů se v naprosto unikátním a velmi obsáhlém tématu věnuje jediné, avšak z hlediska výživy vynikající potravině – vejci. (Odpověď na oblíbený dotaz, jak a zda vůbec dávat psu skořápku, tam samozřejmě najdete také :))  
Jinde se dočtete co je to trimování a poradíme vám, jak na něj.

Plemenem měsíce je král teriérů – erdelteriér, impozantní krasavec, všestranný na práci a ideální rodinný parťák. Přinášíme velký portrét plemene plný krásných fotografií a rozhovory s úspěšnými výcvikáři.

Čtěte dále
Publikováno: 24.3.2017 8:38:43
Kategorie: Výcvik a sport
Crufts 2017 je za námi. Uspěli jste? Napište nám!

Největší výstava v roce, legendární Crufts, je už minulostí. Z ČR se jí zůčastnilo 123 psů a fen. Byli jste tam? Uspěli jste? Co všechno vás zaujalo, co se vám líbilo nebo nelíbilo, na co budete rádi vzpomínat? Napište nám!
Své postřehy, dojmy a zážitky spolu s fotografiemi svých čtyřnohých krasavců (velikost 600 kB a více) s kompletními popisky nám posílejte na redakce@pespritelcloveka.cz do 30. března.

Publikováno: 20.3.2017 12:40:08
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP
<<<123>>>