„Můj problém s touhle fenkou je ten, že se chová dominantně.“ Tak tahle v pejskařském světě oblíbená věta, která slovem „dominantní“ vysvětlí v podstatě jakýkoliv problém v chování psa, bohužel nic neřeší. Proto pána poprosím, ať to trochu víc specifikuje. „Podle čeho usuzuješ, že je dominantní?“ „Protože kouše cizí lidi a nenechá se okřiknout.“ Koukám na fenku, kterou už nějakou chvilku hladím, a říkám si, jestli já tedy po pár minutách nejsem pro ni cizí. V každém případě nemám pocit, že by mě tenhle pes měl potřebu kousnout.
Tak začíná další příběh Františka Šusty v novém čísle Pes přítel člověka č. 8!
Ilustrační foto: N. Balajková

Čtěte dále
Publikováno: 29.7.2016 11:22:28
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Poznali jste plemeno, které je na fotografii v čísle 8? Napište nám na fotosoutez@pespritelcloveka. cz. Čtyři vylosovaní výherci, kteří pošlou správnou odpověď spolu se svým jménem a poštovní adresou nejpozději do 4. srpna, můžou získat 2kg balení nové řady krmiv pro psy Hill’sTM Ideal BalanceTM. Ta kombinuje ty nejlepší přírodní ingredience v optimálním poměru navrženém veterináři.

Čtěte dále
Publikováno: 28.7.2016 15:28:05
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Klub švýcarských salašnických psů pořádá v sobotu 17. září v areálu ATC Olšovec - Jednovnice u Brna speciální výstavu.
I. uzávěrka: 12. 8.
II. uzávěrka: 22. 8.

Čtěte dále
Publikováno: 26.7.2016 13:21:36
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

V čísle 5/2016 jsme přinesli smutný příběh španělského galga Soberana s fatálním onemocněním zvaným degenerativní myelopatie. 16. června Soberano navzdory nesmírné snaze své majitelky Moniky Těšíkové svůj boj prohrál. Je smutné psát deník, když předem víte, jak vše musí dopadnout s vědomím, že to nejtěžší rozhodnutí bude jednoho dne na nás…

Čtěte dále
Publikováno: 26.7.2016 11:23:29
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Máme novou facebookovou stránku i skupinu, přidejte se k nám!

Čtěte dále
Publikováno: 22.7.2016 12:37:10
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
Obrázky z dovolené

Po roce opět přichází oblíbená letní fotosoutěž o nejlepší moment z prázdnin či dovolené. Snímky o velikosti 300 kB a více nám spolu se svým jménem a poštovní adresou posílejte na adresu fotosoutez@pespritelcloveka.cz do 30. září. Vybrané odměníme.
Ilustrační foto: I. Jókaiová

Publikováno: 22.7.2016 11:33:23
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Srpen
Dalmatin na fotografii

Dalmatin je jedno z nejkrásnějších a nejpůvabnějších plemen díky svému jedinečnému zbarvení, milé povaze, rošťáckému výrazu, ladnému pohybu a něžnému pohledu. Je to krasavec s velkým srdcem, něžná chůva dětí, milovník pamlsků a nadšenec pro každou činnost se svým pánem. Fotografie svých puntíkatých kamarádů o minimální velikosti 300 kB spolu se svým jménem a poštovní adresou nám posílejte na adresu fotosoutez@pespritelcloveka.cz do 30. srpna. Vybrané odměníme.
Ilustrační foto: M. Mahdalová

Publikováno: 22.7.2016 11:31:20
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Srpen

…ale nejen těch!

Léto je v plném proudu a s ním jsou spojené senoseče. Přibývá také dobrovolníků se psy, kteří chtějí pomáhat vyhánět zvěř před těžkou technikou. Jsou ale pro zemědělce a myslivce přínosem? I o tom bude téma měsíce v čísle 8 s dalším aktuálním tématem, kterým jsou chladící vesty a podložky. Plemenem měsíce je puntíkatý elegán dalmatin – v jeho portrétu se dozvíte, jak je to s dědičností jeho typických znaků, a také přinášíme rozhovory s lidmi, kteří s dalmatinem úspěšně cvičí. Veterina přináší pohled na potravinové alergie a také na možné reakce po bodnutí hmyzem. Číslo 8 je také plné reportáží z aktuálních sportovních soutěží, ve kterých padlo několik českých rekordů – MMČKNO, MČR IPO, Celostátní závod malých plemen, Krakonošův dogtrekking, Kobeřický sprint a MČR ve výkonu vodicích a asistenčních psů. Představíme vám kompletní reprezentaci v agility na MS, EO, IMCA a PAWC. Pokračujeme seriály o obraně a treibballu, a nadchne vás velká obrazová reportáž ze světové výstavy v Moskvě, kde jsme se dočkali nového českého úspěchu.
Nenechte si toto číslo ujít! Od pátku na stáncích!

Čtěte dále
Publikováno: 22.7.2016 10:53:29
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Entlebuchského salašnického psa můžeme vidět poslední dobou stále častěji. Plemeno si získává stále větší obdiv stejně jako jeho větší příbuzní. Je nejmenším ze všech švýcarských salašnických psů, avšak temperamentem, entuziazmem a chutí do každé činnosti se svým páníčkem se jim hravě vyrovná. Entlebuch Orion Kateřiny Jozové slaví úspěchy na poli dogdancingu, a proto jsme ji vyzpovídali, jak se s tímto plemen nejen tančí, ale především žije.

Čtěte dále
Publikováno: 18.7.2016 10:08:39
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Tanec se psem

Tak zní další díl oblíbeného a hlavně VELMI srozumitelně psaného seriálu mistra sportu Ladislava Macha, který najdete v PPČ č. 7. „V předchozích článcích jsme si probrali nácvik revírování a také vyštěkání. Nyní je už čas začít spojovat oba tyto cviky dohromady. Možností, jak to učinit, je několik. Doporučuji začít pozvolna. Jak na to? Provedeme revírování, kdy do maket standardně umístíme motivátory (balónky, pešky, pamlsky apod.). Po skončení revírování (oběhnutí všech 6 maket) jdeme ihned na začátek revíru, na úroveň 1. makety. Než se přemístíme na tuto úroveň, měl by se pomocník s rukávem – figurant nepozorovaně (nepozorovaně pro psa) ukrýt v 1. maketě. Psa znovu vysíláme na první maketu spolu s povelem „revír“. Protože pes neviděl vcházet figuranta do makety a očekává za maketou balónek či jiný motivátor, je po přiběhnutí do makety notně překvapen, když najednou zjistí, že místo motivátoru je v maketě figurant. Překvapením začne intenzivně štěkat.“

Čtěte dále
Publikováno: 18.7.2016 10:02:37
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ
<<<123>>>