Mám to na háku!

Máte někdy pocit, že váš pes si z vás tropí šašky a poslouchat prostě nebude a nebude…? A ještě se vám u toho bude „smát do očí“… Kdo by ale odolal veselému psímu pohledu, je to přece váš miláček, kterému vždy všechno odpustíte.
Snímky o velikosti 300 kB a více nám spolu se svým jménem a poštovní adresou posílejte na adresu fotosoutez@pespritelcloveka.cz do 30. listopadu. Vybrané odměníme.
Ilustrační foto: D. Kylíšková

Publikováno: 23.9.2016 11:30:29
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Říjen

Znáte plemeno na fotografii, které je v čísle 10 na straně 9? Napište nám na fotosoutez@pespritelcloveka.cz. Pošlete nám správnou odpověď spolu se svým jménem a poštovní adresou nejpozději do 4. října. Hrajte o kompletní, superprémiové krmivo značky Ontario.

Čtěte dále
Publikováno: 23.9.2016 11:24:21
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Začátek podzimu je pro mnohé pejskaře oblíbeným obdobím – už nejsou velká vedra, ale podzimní slunce pořád hřeje a vyhání do přírody na toulky se psem. A až večer příjemně unaveni sáhnete po novém čísle Pes přítel člověka, čeká vás v něm mnoho zajímavého. Tématem měsíce je náhubek – mnozí pejskaři stále nevědí, jaký druh pořídit svému psovi a ani jak psa správně naučit na jeho nošení. Naše tipy a rady vám jistě pomohou! A stále rozšiřující se rubrika Dopisy a příběhy našich čtenářů je jistě nejen pro nás v redakci příjemným počteníčkem.
Plemenem měsíce je méně známý, krásný avšak respekt budící pastevecký pes z Rumunska – mioritic.  Místo představení neznámého plemene vám přinášíme rozhovor s majitelkou u nás minule poprvé prezentovaného Chinese chongqing dog.
Tématem nad jiným dnes, bohužel, ožehavým (a zcela zbytečně) je Dítě a pes. František Šusta vám představí projekt vhodný do školek a škol a Stanislava Čermáková pak své zkušenosti z poslední doby. Veterina se rovněž zabývá podzimem a problémy, které může toto období přinést vašemu psovi – znáte například sametku? Krásné jméno pro nepříjemného parazita...
Jako tradičně vám přinášíme množství reportáží z významných akcí: mistrovství ČR v agility, mezinárodního mistrovství IMCA a PAWC, závodu agility O Pohár Naury, 7. ČMKU Junior Open 2016, mistrovství Čech v coursingu nechrtích plemen, mistrovství mládeže, X. ročníku mezinárodní soutěže retrívrů a výcvikového tábora psů vodní záchrany.
Na své si přijdou i příznivci výstav, kteří čekají reportáž z Evropské výstavy z Bruselu, přinášíme rovněž reportáž z nočních výstav ze Splitu a klubové výstavy velškorgi a kelpií.
A za zprávu měsíce lze jednoznačně považovat rozhodnutí ČMKU podat kandidaturu naší země na uspořádání světové výstavy v roce 2021! Budeme držet palce, ať se naše nominace promění v pořádání této prestižní akce!
Pes přítel člověka čeká na vás na stáncích od pátku 23. září!

Čtěte dále
Publikováno: 23.9.2016 9:42:19
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Výběrová soutěž na mistrovství České republiky stopařů proběhla ve dnech 17. - 18. září v základní kynologické organizaci České Budějovice - Planá. Tuto výběrovou soutěž přijeli posuzovat páni rozhodčí Ing. Miroslav Ulč a Vladimír Košťál. Vedoucím akce byl pan Petr Veselka.
Ilustrační foto: M. Kuncová

Čtěte dále
Publikováno: 22.9.2016 9:58:25
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Mistrovství se konalo ve dnech 17. - 18. září v ZKO Rožmitál pod Třemšínem. Mistrovství posuzovali rozhodčí M. Zborka (stopa), Bc. V. Babička (poslušnost) a M. Ryneš (obrana). Pomocným rozhodčím byla paní Ing. J. Jozová. Role figurantů se zhostili Jan Kuncl a Bc. Jaroslav Vyhnal. Vedoucím celé akce byl pan Jiří Holec.

Čtěte dále
Publikováno: 19.9.2016 10:39:13
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Mistrovství světa FCI IPO se konalo ve dnech 14. - 18. září v městě Nova Gorcia ve Slovinsku. Zúčastnilo se ho 127 psovodů z 37 států. Mistrovství posuzovali rozhodčí Daniele Peres z Itálie (stopa), Juanjo Perez-Lopez ze Španělska (poslušnost) a Berry Kleinhesselink z Holandska (obrana).

Čtěte dále
Publikováno: 19.9.2016 8:07:49
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Mistrovství je stále v plném proudu a dnes jsou známé další výsledky české reprezentace. Některé týmy již mají vše za sebou, jiné budou o body bojovat ještě zítra. To bychom se měli dozvědět i konečné pořadí účastníků a jméno letošního mistra světa FCI IPO.

Čtěte dále
Publikováno: 17.9.2016 22:11:11
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Dnes se na Mistrovství světa FCI IPO ve Slovinsku předvedly 3 české týmy na stopě a 2 na obraně a všem se velmi dobře dařilo!

Čtěte dále
Publikováno: 16.9.2016 23:06:09
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Mistrovství světa FCI IPO se koná od 14. do 18. září v městě Nova Gorcia ve Slovinsku a my vám dnes přinášíme výsledky českých reprezentantů z jednotlivých oddílů.

Čtěte dále
Publikováno: 15.9.2016 22:11:02
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Hledá se nový majitel pro mladou, energickou, kontaktní fenu středního vzrůstu. Momentálně se nachází v kotcích Městské policie Slavkov u Brna.

Více informací na telefonních číslech: 725 746 435 nebo 725 746 436.

Čtěte dále
Publikováno: 14.9.2016 11:28:45
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
<<<123>>>