Tornjak je původem pastevecký pes, který pochází z hor na hranicích mezi Chorvatskem a Bosnou a Hercegovinou, a toto plemeno je tedy i společným plemenem těchto dvou zemí. Název tornjak byl odvozen od slova „tor“ které znamená oplocený prostor či pastvinu pro ovce.

Čtěte dále
Publikováno: 27.5.2016 12:44:19
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: II. skupina

Moravskoslezský klub chovatelů kolií a šeltií pořádal 7. května v Chropyni svou XXVI. klubovou výstavu.  Rozhodčím byl pan Geoff Duffield (GB), který poprvé posuzoval v České republice.

Čtěte dále
Publikováno: 26.5.2016 14:29:42
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Jedna z nejtěžších klubových zkoušek Klubu chovatelů jezevčíků, speciální barvářská soutěž, proběhla o víkendu 21. – 22. května poblíž Lipníku u Nymburka. Jde o mezinárodní soutěž se zadáváním titulů CACIT a CACT. Spočívá v práci na pobarvené stopě, kde si vůdce se psem musí sám najít začátek stopy a sám dojít na konec mnoho hodin staré stopy a ještě cestou sbírat kontrolní terčíky, takzvané markanty. Kromě práce na barvě se zkouší poslušnost a také nahánění a druhý den zkoušek také tzv. spurlaut neboli práce na stopě živého zajíce, kdy jezevčík kromě skvělého nosu musí prokázat i hlasitost.

Čtěte dále
Publikováno: 26.5.2016 14:10:50
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Myslivost

Slepecký vodící pes Lojzík, kříženec ovčáka, byl svou majitelkou málem utýrán hlady. Před dvěma lety organizace Srdeční záležitosti a Psí život upozornily příslušné úřady na jeho týrání.

Čtěte dále
Publikováno: 24.5.2016 13:33:32
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

V pořadí druhý kvalifikační závod agility se konal o víkendu 21. - 22. května v Přerově. Parkúry byly postaveny na umělé trávě. Posuzovali zde rozhodčí Petr Dostál (CZ), Lee Gibson (GB), Jaroslava Podmolová (CZ) a Seppo Savikko (FI).

Čtěte dále
Publikováno: 24.5.2016 9:08:52
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

V sobotu 14. 5. 2016 se konala klubová výstava SHIBA KLUBU ČR, tentokrát při 46. Krajské výstavě Kynologického spolku v Hradci Králové v krásném prostředí kempu Stříbrný rybník. Na výstavu bylo přihlášeno 25 psů a fen.

Čtěte dále
Publikováno: 23.5.2016 16:19:13
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Ve dnech 20. - 22. května proběhlo v Komáromě (Maďarsko) mistrovství světa dobrmanů podle zkoušky IPO3. Závod posuzovali Alan Muller (FR) - stopy, Fr. Jose Bulo i Sole (ES) - poslušnost, Wolfgang Hecker (D) - stopy.
Ilustrační foto: J. Hnátková

Čtěte dále
Publikováno: 23.5.2016 14:59:07
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Mistrovství proběhlo v sobotu 21. května v Českých Budějovicích, pod vedením Ing. Vratislava Petrú. Závod přijel posuzovat rozhodčí Petr Veselka. Závodilo se ve dvou kategoriích dle Mezinárodního zkušebního řádu a to FPr1 a FH1.

Čtěte dále
Publikováno: 23.5.2016 14:54:10
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Teplé počasí posledních dnů může potrápit některé typy psů, které tak vyhledávají nejen stín, ale i vodu k ochlazení těla. V poslední době na zahradách a zahrádkách přibývá nejrůznějších vodních ploch, které ale mohou být pro psy životu nebezpečné.  Do vody se pes může dostat jak omylem při přehlédnutí hladiny na rovném trávníku, tak úmyslně, ve snaze se ochladit. Proto jsme pro vás v novém Pes přítel člověka č. 6 připravili materiál na toto téma! „Obecně je zažité vědomí, že psi prostě umí plavat, ale není tomu tak. Psi se rodí s řadou silných přírodních pudů. Nejsem však plně přesvědčen, že dovednost plavání je nutně všem psům vrozená. Rozdělil bych psy do tří skupin: ty kteří umí plavat, ty které můžeme naučit plavat a psy, pro které není vodní prostředí vhodné, nebo je pro ně problematické.

Čtěte dále
Publikováno: 23.5.2016 14:12:44
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Psí útulek Chlum u Hořic Vás srdečně zve na 3. ročník psí akce Dogracing, jejíž veškerý výtěžek půjde na pejsky umístěné v útulku. Akce se bude konat 4. června na fotbalovém hřišti v obci Holovousy. Těšit se můžete na bohatý doprovodný program, nabídku opuštěných pejsků, amatérské závody v agility a poslušnosti, účast známých osobností a mnoho dalšího.

Čtěte dále
Publikováno: 20.5.2016 17:02:33
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility
<<<123>>>